تقریباً همه‌ی افراد در بخشی از زندگی خود، عارضه‌ای به نام کمردرد را تجربه می‌کنند. کمر، به ناحیه‌ای از پشت انسان گفته می‌شود که از زیر قفسه‌ی سینه تا استخوان لگن ادامه پیدا می‌کند. کمردرد یکی از علل اصلی ازکارافتادگی می‌باشد.

علائم کمردرد می‌توانند از یک درد شدید و حاد تا درد مبهم و خفیف متفاوت باشند. درد ممکن است پایدار یا متناوب و موضعی باشد. کمردرد شدید ممکن است بلافاصله پس از وقوع آسیب ظاهر شود. کمردرد مزمن به معنی پایدار بودن درد در کمر برای مدتی بیش از سه ماه می‌باشد. در صورتی‌که کمردرد شما بیش از ۷۲ ساعت طول کشید، به دکتر مسعود سرخابی مراجعه کنید.

علائمی که نیاز به رسیدگی فوری دارند

کمردرد شدید پس از وقوع آسیب باید توسط یک فرد متخصص مانند دکتر مسعود سرخابی معاینه شود. عوامل خطر برای عارضه‌های جدی و خطرناک عبارت‌اند از کمردرد به همراه سرفه و ادرار کردن، از دست دادن کنترل روده‌ها و مثانه، ضعف در پاها و تب. این علائم نیاز به رسیدگی فوری پزشکی دارند.

توصیف درد کمر شما اهمیت زیادی دارد

سه نوع اصلی کمردرد عبارت‌اند از:

  • درد محوری. یک کشیدگی عضلانی می‌تواند علت ایجاد درد محوری در کمر باشد.
  • درد ارجاعی. برای مثال، در بیماری تخریب دیسک کمر ممکن است درد ایجادشده در باسن و پشت ران‌ها احساس شود.
  • درد انتشاری. درد انتشاری که با نام‌های سیاتیک و رادیکولوپاتی نیز شناخته می‌شود می‌تواند در اثر عوارضی چون فتق دیسک‌های بین مهره‌ای، تنگی کانال نخاعی و یا اسپوندیلولیستز ایجاد شود.

تشخیص کمردرد


توصیف دقیق شما از درد احساس شده در ناحیه‌ی کمر، به ‌منظور تشخیص صحیح عارضه توسط پزشک ضروری است. از دیگر ابزارهایی که ممکن است برای بررسی بیشتر وضعیت شما توسط دکتر مسعود سرخابی مورداستفاده قرار بگیرد می‌توان به‌ عکس‌برداری با اشعه‌ی ایکس، سی تی اسکن و اسکن MRI اشاره کرد.

ویدیو بیمار


عکس جراحی بیمار

Disc herniation surgery level diagnostic with c-arm for minimal invasive three cm skin incision

جراحی ستون فقرات


روش های درمانی صحیح

با پیشرفت علم پزشکی در شاخه ارتوپدی روش های بسیاری برای درمان وجود دارد. درمان درد و درمان دائمی شما می تواند از طریق جراحی و از طریق مینیمال جراحی و همچنین با تکنیک های جدید بدون جراحی درمان شود. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره حضوری با دکتر مسعود سرخابی به صفحه اطلاعات تماس مراجعه کنید.